پکینگ مدیا

پکینگ مدیا یک واسط جامد بوده که در فرایندهای رشد چسبیده به عنوان بستر رشد میکروارگانیزمها استفاده می شود. پکینگ مدیا مواد و مصالح مختلفی را در برمی‌گیرد که از مهمترین آنها می‌توان به دانه‌ها یا لایه‌های پلی‌اتیلن یا پلی پروپیلن (پکینگ مدیا)، کربن فعال گرانولی، مواد پلیمری، سفال، سنگ، ماسه، چوب و… اشاره کرد.

پکینگ مدیا (Packing Media) (مواد یا رسانه پر کننده) ، ورقه ها، بلوک ها و یا قطعاتی از جنس PVC و یا PP می باشد که در برابر عوامل شیمیایی ، الکلی، اسیدها، گریس ها، روغن ها، چربیها و مواد بیولوژیک کاملاً مقاوم می باشند.

انواع پکینگ مدیا:

پکینگ مدیای ثابت: در تصفیه بیولوژیکی هوازی فاضلاب از مدیای ثابت در مخازن هوادهی استفاده می شود که اصطلاحا به آن IFAS  می گویند.

پکینگ مدیای شناور: به منظور ارتقا و بهینه سازی سیستم های تصفیه فاضلاب از پکینگ مدیای شناور استفاده می شود. با اضافه نمودن پکینگ مدیای شناور به حوض هوادهی میزان رشد میکروارگانیسم ها به منظور تجزیه ترکیبات آلی افزایش می یابد و راندمان تصفیه بیولوژیکی افزایش می یابد که اصطلاا به این فرآیند MBBR می گویند و امروزه این فرآیند بسیار کارآمد و پرکاربرد است.

کاربرد پکینگ مدیا :

۱- در صنعت تصفیه فاضلاب به منظور افزایش سطح مخازن بیولوژیکی و کاهش ابعاد مخازن و افزایش راندمان تصفیه بیولوژیکی

۲- حذف نیترات از آب شرب به روش بیولوژیکی

۳- حذف آمونیاک از مزارع پرورش ماهی و افزایش ظرفیت آن

۴- برجُ های تماس مایع و گاز

۵- برجهای گاز زدایی

۶- برج های خنک کننده

شرکت دانش بنیان شیمی گستر تولید کننده انواع پکینگ مدیا های ثابت این محصول را با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب در اختیار شما مشتری های عزیز قرار می دهد. برای اطلاع بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا