پکیج تزریق مواد شیمیایی

یکی از بزرگترین مشکلاتی که بعد از تصفیه آب آشامیدنی با روش های مختلف ممکن است وجود داشته باشد، رشد باکتری ها و میکروارگانیسم ها و جلبک است که در نهایت منجر به بروز بیماری های گوارشی خطرناک می گردد. دستگاه تزریق مواد شیمیی (کلرزن) بعنوان  فرآیند گندزدایی آب و حذف میکروارگانیسم های موجود در آب از قبیل باکتری ها و جلبک ها  مورد استفاده قرار می گیرد و درحال حاضر از بین مواد گندزدا استفاده از کلر برای گندزدایی بدلیل ارزان بودن و قدرت میکروب کشی و اثر ابقایی نسبتاً خوب آن، متداول ترین روش در دنیا و از جمله کشور ما می باشد کلر را می توان بصورت گاز کلر و کلر مایع استفاده نمود.

انواع دستگاه کلرزنی

  1. پکیج کلر زنی مایع
  2. پکیج کلر زن گازی
  3. روش کار پکیج کلر زنی (کلریناتور)

کاربردهای سیستم کلر زنی

  1. گندزدایی آب و فاضلاب
  2. کنترل مزه، بو و حذف رنگ
  3. اکسیداسیون آمونیاک، آهن، منگنز و سولفید و نیز حذف BOD موجود در آب و فاضلاب

مشتقات پکیچ تزریق

یکنواخت ساز جریان Pulsation Dampeners

طبیعت پمپ های دوزینگ در پکیج های تزریق مواد شیمیایی به صورت پالسی می باشد. در شرایطی که نیاز به تزریق جریان به طور همگن باشد با این افزونه یکنواخت سازی انجام می گردد.

شیر پس ‌فشار Back Pressure Valve

در صورتی که اختلاف فشار مخزن مواد شیمیایی و محل تزریق کم و یا دقت بالای دوزینگ مد نظر باشد برای ایجاد فشار ثابت در پکیج تزریق مواد شیمیایی و همچنین جلوگیری از دوزینگ بیشتر مایع از این نوع شیر استفاده می شود.

شیر اطمینان Safety Relief Valve

جلوگیری از افزایش فشار سیستم بیش از فشار تعریف شده برای شیر (در صورت افزایش فشار، شیر اطمینان باز شده و مایع را از طریق خط برگشتی تخلیه می ‌کند).

سیلندر کالیبراسیون Calibration Pot

دوزینگ پمپ ها و به طور کلی پمپ های جابجایی مثبت از دقت بالایی برخوردارند با این وجود عواملی چون اختلاف فشار، علظت مواد شیمیایی و … بر دقت تزریق تاثیر گذار است. در مواردی که دقت بالا مد نظر باشد با استفاده از این تجهیز عمل کالیبره کردن دستگاه تحت شرایط محیط کار انجام می شود.

 گیج فشار Pressure gauge

در بسیاری موارد مشخص بودن فشار در محل تزریق ضروریست که به طبع استفاده از فشار سنج در پکیج تزریق الزام می یابد. این المان در دو نوع روغنی و خشک و یا سنسور فشار عرضه می شود.

دیاگرام پکیج تزریق مواد شیمیایی
مزایای پکیج تزریق

عملکرد مناسب در حذف BOD موجود در آب و فاضلاب

نصب و نگه داری به صرفه نسبت به سایر روش ها

بالا بودن مدت زمان حذف باکتری ها بعد از اتمام فرآیند گند زدایی بخاطر باقی گذاشتن کلر در آب

بسیار کاربردی در غلظت های پایین

رنگ، بو و طعم آب را بهبود میبخشد

شرکت دانش بنیان شیمی گستر محیط زیست به دلیل گارانتی و خدمات پس از فروش، طراحی استاندارد و کیفیت عالی بهترین گزینه برای انتخاب شکا می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا