نظارت بر فاضلاب

یکی از مهم ترین وظایف سازمان های مختلف مانند بهداشت محیط، محیط زیست و سازمان آب  در جهان نظارت بر پساب خروجی  حاصل از کارخانه ها و فاضلاب انسانی است.

هدف اصلی از جمع آوری و تصفیه فاضلاب های مختلف، کاهش بار آلاینده آزاد شده در آبهای طبیعی است. که باید دستورالعملهای مختلفی را که در آیین نامه های رسمی انتشار شده اند، برآورده کند. یک هدف دیگر این است که هزینه های مربوط به جمع آوری و تصفیه فاضلاب تا حد ممکن پایین باشد. به دلیل تلاش مستمر برای بهبود کیفیت آبهای طبیعی و تلاشهای همیشگی برای بهینه سازی کارایی تصفیه فاضلاب، الزامات مربوط به فناوری فرآیند و کنترل کیفیت  همیشه در حال افزایش است.

بنابراین، ایستگاه های نظارت قابل اطمینان که داده های مداوم را در زمان مناسب ارائه می دهند، یک جز اساسی در تصفیه فاضلاب هستند – چه برای کنترل فرآیند پویا و چه برای نظارت مستمر برای تخلیه آب.

در مدیریت فاضلاب شهری و همچنین فاضلاب صنعتی، ایستگاه های نظارتی سالهاست که مورد استفاده قرار می گیرند. استانداردهای کیفی تکنولوژیکی مرزهای جدیدی را در رابطه با عملکرد اندازه گیری تعیین کرده و اغلب فرصت های کاملاً جدیدی را برای تصفیه فاضلاب ایجاد کرده است.

دیاگرام نظارت بر ورود پساب به محیط

  1. نظارت بر فاضلاب شهری و صنعتی و نظارت بر مجرای فاضلاب
  2. نظارت بر خروجی WWTP
  3. بهینه سازی هوادهی و بهینه سازی فرآیند
  4. نظارت بر خروجی WWTP و ورود به رودخانه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا