استاتیک میکسر

استاتیک میکسر دستگاهی برای مخلوط کردن سیالات بکار می رود. قطر این تجهیز می تواند از چند میلی متر تا چندین متر باشد. این تجهیز در طول بسیار کمی از لوله، درجه بالایی از همگن سازی را فراهم می کند.

انواع استاتیک میکسر

میکسرهای لوله ای (Pipe Mixers):

این میکسرها با پوششهای گرم و خنک کننده، انژکتور، نقاط نمونه گیری و تجهیزات سنجش و اندازه گیری متناسب با نیاز مصرف کننده طراحی و ساخته می شوند و همین تنوع بالا این نوع از استاتیک میکسرها را به محبوب ترین تبدیل می کند. میکسرها در حالت کلی تجهیزاتی هستند که معمولا شامل یک بخش لوله ای ساده، فلنج ها به همراه تعدادی انژکتور (تزریق کننده)، نقاط نمونه برداری که در خم ها (زانویی ها) یا قسمت های مربعی یا مستطیلی برای مجاری و کانال های باز قرار دارند، هستند. استاتیک میکسرها در جنس های مختلف و متنوعی مانند کربن استیل، فولاد ضدزنگ، آلیاژهای مختف، GRP، uPVC، cPVC، PTFE و … تولید و استفاده می شوند.

دیاگرام نحوه کار استاتیک میکسر
میکسر های کانال (Channel Mixers):

میکسرهای کانال را می توان برای مواد شیمیایی با دوزهای مختلف استفاده نمود، این نوع از استاتیک میکسرها سرعت بالایی دارند و عملیات اختلاط با حجم زیاد را در زمان کوتاهتری به انجام می رسانند.

سیستم های پراکنده کننده گاز(Gas Dispersion systems):

این سیستم ها شامل دو نوع استاتیک میکسر هستند که یکی وظیفه ی تشکیل حباب و دبگری اختلاط را انجام می دهد.

مزایای استاتیک میکسر
 1. میکسر ها دارای قطعات متحرک نیستند و عملا نیاز به نگهداری ندارند.
 2. میکسر های استاتیک در تمام اندازه های استاندارد لوله در دسترس هستند و در صورت طراحی کانال های باز، در هر اندازه ای بدون محدودیت در دسترس هستند.
 3. استاتیک میکسر نیاز به استفاده از مخازن، همزن ها، قطعات متحرک و نیروی محرک مستقیم را از بین می برد و این امکان را به مصرف کننده می دهد تا با مصرف کمترین انرژی بالاترین کارآیی را داشته باشد.
 4. هر میکسر استاتیک به دقت طراحی شده است تا نیازهای خاص هر برنامه را برآورده کند.
 5. انرژی مورد نیاز برای فرآیند اختلاط و تامین بازدهی مورد نظر از طریق افت فشار جریان سیال در اجزا استاتیک میکسر تامین می شود. استاتیک میکسر ها به صورت دائمی نصب می شوند و هیچ گونه کاهش ظرفیتی برای پمپ های موجود در سیستم ایجاد نمی‌کنند.
استفاده از استاتیک میکسر در تصفیه آب و فاضلاب:
 1. فرآیندهای منعقدسازی مانند حذف فسفر از فاضلاب
 2. افزودن مواد شیمیایی
 3. نمونه گیری
 4. هوادهی آب شرب
 5. کنترل pH
 6. گندزدایی آب شرب مانند کلرزنی و کلرزدایی
 7. رقیق سازی لخته ها و مخلوط نمودن آنها با آب، فاضلاب یا لجن
 8. تزریق و اختلاط ازن
 9. نمک زدایی آب دریا با استفاده از سیستم های اسمز معکوس

شرکت دانش بنیان شیمی گستر محیط زیست با تکیه بر دانش و تخصص مهندسان مجرب و هم چنین تجربه ی تیم کارگاهی خود در زمینه ی طراحی، تولید و اصلاح سیستم ها و تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب یکی از پیشتازان این صنعت می باشد. این شرکت قادر به طراحی و ساخت انواع مختلف استاتیک میکسرها برای کاربردها و صنایع مرتبط و غیرمرتبط می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا